Zagyva Dorka: Elég durva volt leszabályzáson menni

Pár nappal az érettségi vizsgája után sikeresen teljesítette Zagyva Dorka a Mecsek Rallyt, ahol a Citroën C2 R2 Maxszal két nullás előfutó volt az ORB1-es mezőny előtt. Az itinert ezúttal nem édesapja, hanem egy igen rutinos navigátor, Spitzer Gábor olvasta neki.

olvass tovább

Zagyva Dorka: Érettségi és Mecsek Rally

• június 22, 2023

Komoly feladatok előtt áll Zagyva Dorka, aki szerdán szóbeli érettségizik másnap pedig már a Mecsek Rallyra készül, ahol kétnullásként indul az ORB 1-es mezőny előtt. Ráadásul pályafutása során először nem édesapja, hanem egy nagyon rutinos navigátor, Spitzer Gábor fogja olvasni neki az itinert.

Zagyva Dorka ORB2-ben debütál a Salgó Rallyn

• május 24, 2023

Bár az elmúlt hónapok a tanulásról szóltak Zagyva Dorka számára, az írásbeli és a szóbeli érettségi között azért egy kis rallyra is jut ideje. Édesapja, Zagyva Lajos navigálásával és a már megszokott Citroën C2 R2 Maxszal a hétvégi Salgó Rallyn debütál az ORB2-ben.

Zagyva Dorka: Ijesztően jó volt

• április 08, 2023

Pályafutása első ORB1-es versenyét teljesítette Zagyva Dorka, a Székesfehérvár Rallyn, ahol volt ijesztő szituáció, elképesztően jó pálya, párásodás, korai érkezés, de mindenekelőtt hatalmas öröm a célban. Édesapja, Zagyva Lajos navigálásával egy ilyen komoly feladattal birkózott meg.

Zagyva Dorka: Nagyon hálásak vagyunk

• november 30, 2022

Igen eseménydús volt Zagyva Dorka idei utolsó R Cup Challenge bajnoki futama Mezőkövesden. A verseny előtti pénteken murván tesztelt, amely során meghibásodott a Peugeot 208 Rally4 váltója, így az R Cup-futam is veszélybe került. Berta László azonban Dorka segítségére sietett, nem csak egy váltót, hanem a teljes autóját felajánlotta a 17 éves versenyzőnőnek.

Zagyva Dorka Asival szerezte meg első abszolút győzelmét

• október 26, 2022

A 17 éves versenyzőnő most állt rajthoz először murvás versenyen, ennek ellenére két kategóriában – L.2WD és T2.0+ – valamint abszolútban is győzött. Nagy segítséget kapott ehhez a kétszeres magyar abszolút bajnok Asitól, aki több körön keresztül ült Dorka mellett a navigátor ülésben.

Zagyva Dorka: A mezőn találtuk meg a kereket

• szeptember 08, 2022

Kategória harmadik és negyedik helyezéssel zárta Zagyva Dorka az R-Cup Challenge kiskunlacházi futamát, ahol először ült mellette új navigátora, Spitzer Frida. Vele egy kisebb kalandot is átéltek, amikor elgurult a Peugeot 208 Rally4 bal első kereke